Vakantie Zuid-Egeïsche Kust
Informatie en activiteiten
De Zuid-Egeïsche Kust is een van de mooiste van Turkije. De straalblauwe Egeïsche Zee telt oneindig veel stranden, omgeven door olijfboomgaarden en rotswanden. De lieflijke vissershaventjes, populaire vakantieoorden, overblijfselen uit de oudheid, cultuur en mythologie maken van deze regio een ideale vakantiebestemming voor jong en oud.
- Praktische informatie
- Eten en drinken
- Geschiedenis
- Cultuur
- Natuur
- Activiteiten
- Vlucht Informatie
- Weer
Praktische informatie
Tijdsverschil
In Turkije is het 1 uur later dan in Nederland.
Taal
Turks, maar in de meeste badplaatsen kunt u zich prima met Duits en Engels redden.
Valuta
Men betaalt in Turkije met de Turkse lira. Omdat de Turkse lira onderhevig is aan sterk wisselende koersen, is het goedkoper om in Turkije zelf geld te wisselen of te pinnen. Vaak worden euro's ook geaccepteerd.
Geldigheid paspoort
Voor Turkije dien je in het bezit te zijn van een paspoort of identiteitsbewijs dat geldig is tot 3 maanden na terugkomst in Nederland. Bij aankomst in Turkije dien je, voordat je door de paspoortcontrole gaat, een visum te kopen bij de visumbalie. De kosten hiervan zijn op dit moment ongeveer €15,- per persoon, indien u in het bezit bent van een Nederlands paspoort of identiteitsbewijs, en dient gepast in euro’s te worden betaald. Dit visum is vanaf de dag van aankomst nog 90 dagen geldig. Indien je langer dan 90 dagen wil verblijven dien je je te melden bij de vreemdelingenpolitie. Let op: Voor reizen naar Turkije worden GEEN noodreisdocumenten meer geaccepteerd, zorg er dus voor dat alles in orde is.
Vaccinaties
Voor reizen naar Turkije wordt een DTP-vaccinatie aangeraden en bescherming tegen Hepatitis A wordt aanbevolen. Voor meer informatie kun je terecht bij je GGD.
Eten en drinken
Na de Franse en de Chinese keuken staat de Turkse keuken bekend als één van de beste ter wereld. Het vond haar oorsprong bij een landbouwvolk uit Centraal Azië en werd ook beïnvloed door de keuken van overige landen aan de Middellandse Zee. Met de eenvoudigste ingrediënten worden de heerlijkste maaltijden bereid. Olijfolie is de basis van de Turkse keuken. Een bekend Turks gerecht is kebab, maar ook heeft de Turkse keuken tal van andere specialiteiten.
Meze is ook een bekend Turks gerecht. Dit zijn hapjes die je als maaltijd of voorgerecht kunt eten. Er zijn tientallen variaties mogelijk en de gerechten zijn bij uitstek geschikt voor vegetariërs. Voorbeelden van mezes zijn: börek (pasteitjes gevuld met kaas en kruiden) en dolma (druivenbladeren gevuld met rijst).
Lamsvlees wordt het meest gegeten in Turkije; natuurlijk als kebab, maar ook als köfte (gekruide vleesballetjes). Daarnaast is kip ook erg populair. Kipgerechten worden vaak bereid met walnoten, knoflook en paprika. Ook wordt er veel vis gegeten zoals Hamsi (vishapjes van ansjovis) als onderdeel van de Meze.
Turkije behoort tevens tot de zes grootste wijnproducenten ter wereld. De nationale drank is raki.
Geschiedenis
Turkije, de brug tussen oost en west! De oudste sporen van bewoning zijn in Turkije gevonden aan de Middellandse Zeekust: in grotten bij Antalya werden 100.000 jaar oude werktuigen gevonden. Rond 2000 v. Chr. trok vanuit Centraal Azië een stam het huidige Turkije binnen: de Hettieten. Zij slaagden erin een groot deel van Klein-Azië in handen te krijgen.
In de 9e eeuw voor Christus namen de Oerartiërs de macht van de Hettieten over en bestuurden een gebied dat zich uitstrekte over het huidige Armenië, Irak en Turkije. Hierna waren de bezetters de Grieken, Perzen en Alexander de Grote. Ook de Romeinen (ruim 1000 jaar) met Constantinopel als centrum, genoemd naar Keizer Constantijn, waren lange tijd "de baas".
Hierna nam het Osmaanse rijk de macht over, maar na een nederlaag tegen de de Spanjaarden en de Venetianen in 1571 brokkelde het rijk langzaam af. Na de val van het Osmaanse rijk rond 1917, kwam de macht in handen van de jonge soldaat Mustafa Kemal Atatürk, welke Turkije in 1922 bevrijdde van voornamelijk Griekse overheersing en in 1923 de Turkse republiek oprichtte. Atatürk bouwde een staat op naar westers voorbeeld Hij overleed in 1938 en na zijn dood zijn er diverse staatsgrepen gepleegd. Echter vandaag de dag is Turkije erg stabiel en wil men graag lid worden van de EU.
Cultuur
De Turkse bevolking is recht door zee en zegt waar het op staat. Vraag je het onmogelijke aan ze, dan zullen ze je ook zeggen dat het niet mogelijk is. In het openbaar is de bevolking wat stugger. Men kreeg hiervoor vroeger dan ook de bijnaam "Engelsen van het oosten". De Turkse maatschappij is ook een echte mannenmaatschappij. Er bestaat ook een dienstplicht van 2 jaar. Deze wordt als de taaiste ter wereld beschouwd. De invloed van de islam is overal terug te vinden in de Turkse maatschappij. Zo hangt in bijna iedere auto het oog van Turkije, een amulet om het kwaad af te wenden.
Vele prachtige gebouwen, aquaducten, baden en mausoleums, stammend uit de tijd van het Osmaanse Rijk. Griekse zuilen, Romeinse badhuizen en aquaducten! Elke beschaving heeft hier haar sporen ruimschoots achtergelaten. Wat echt wereldberoemd is, zijn de overblijfselen van Hattasud, de oude hoofdstad van het Hettitische rijk. Maar ook de kalkterrassen bij Pamukkale trekken jaarlijks veel bezoekers.
Natuur
De natuur van de Egeïsche Zee kenmerkt zich door strand. Maar je treft hier verder landinwaarts olijfboomgaarden, rotsformaties en naaldwouden aan. Tevens vind je tussen al dit natuurschoon prachtige pittoreske vissersdorpjes.
Activiteiten
| Excursie | Prijs * |
|---|---|
| Dalyan | € ca. 29 |
| Jeepsafari | € ca. 30 |
| Hamam | € vanaf 12 |
| Boottocht | € ca. 15 |
| Pamukkale | € ca. 33 |
| Muğla Markt | € ca. 29 |
Dalyan
Dalyan is een beschermd natuurgebied met een unieke flora en fauna. In dit deltagebied leven naar schatting 150 verschillende diersoorten en beschermde vogelsoorten. Het deels beschermde strand van Iztusu is de broedplaats van de Caretta Caretta zeeschildpadden die tot een meter groot kunnen worden. Op het strand krijg je de gelegenheid om een verfrissende duik te maken. De korte tocht met de boot over de rivier brengt je naar de modderbaden, welke zeer gezond zijn voor de huid. Vervolgens ga je met de boot langs de indrukwekkende Koningsgraven van Caunos. Een combinatie excursie die je niet mag missen.
Jeepsafari
Dit is de ultieme manier om het mooie landschap en de schitterende natuur van Turkije te ontdekken. Je rijdt met de jeeps door het zand maar ook over de verharde wegen en je maakt tijdens deze tocht kennis met het leven in de diverse dorpen. Deze excursie zit vol met verassingen!
Hamam
Het badhuis speelt een belangrijke rol in het leven van de Turken. Turken hechten een grote waarde aan hygiëne. Voor elke bevolkingsgroep/elke wijk, waren er openbare badhuizen (de zogenaamde 'hamam'). Deze zijn voortgekomen uit de traditie van de Romeinse thermen en het Islamitische gebod van de reinheid. Een bezoek aan een hamam is dan ook een echte Turkse ervaring waarvan je heerlijk kunt genieten. In de sauna zal de huid soepel worden en poriën gaan open, na 10 minuten mag je het marmeren binnenhof betreden waar je op plateau mag liggen waar je gescrubd wordt en later een zeepmassage krijgt. Na het afspoelen kun je ook een oliemassage nemen (exclusief). Wij verzekeren je dat je huid er jaren jonger uit zal zien. Als dit je bevalt zal je tijdens de vakantie zeker nog een bezoek willen brengen aan het badhuis.
Boottocht
Heerlijk een dag relaxen op een boot en ondertussen genieten van de prachtige omgeving van Marmaris. Deze cruise is heerlijk vertoeven en inclusief een lekkere lunch. Tijdens deze boottocht is er ook de mogelijkheid om een duik in de helderblauwe zee te nemen, en daarna weer op te drogen in het zonnetje.
Pamukkale
De prachtige witte kalkstenen van Pamukkale liggen een stukje landinwaarts. Pamukkale betekent katoenkasteel en dat komt door de grootschalige katoenproductie in de omgeving van de witte terrassen. Ze zijn ontstaan door de werking van warm water dat kalkzouten bevat en het heeft een geneeskrachtige werking. Dit heeft er ook toe geleid dat enkele motels zich er gevestigd hebben, zodat zieke mensen hier kunnen verblijven om zich te laten genezen. Al zijn de terrassen niet meer wat zij geweest zijn, door de vervuiling van de vele toeristen die er in gebaad hebben, toch is Pamukkale nog steeds erg de moeite waard. Verder bevinden zich naast Pamukkale de antieke stad Hierapolis die bekend stond om zijn talrijke tempels, thermale bronnen en Necropolis met vele grafheuvels en sarcofagen. Dit is één van de best bewaarde begraafplaatsen van Turkije.
Muğla Markt
Een dagje naar de markt van Muğla zal je een leuke kijk op het Turkse leven geven. Hier zal je vanalles tegenkomen zoals kraampjes met textiel, souvenirs, vers groente en fruit en kruiden, en maak je mee hoe men zijn waar probeert te verkopen. Probeer hier ook gerust een aantal lekkernijen uit zoals een stukje lokum (zoet snoep) of een gözleme (Turkse pannekoek met kaas en peterselie). Na deze leuke ervaring ligt er een boot klaar om nog een stukje te varen over het prachtige water.
Vlucht Informatie
Je vliegt met Transavia of de Turkse maatschappij Onur Air van Amsterdam naar Dalaman of Bodrum. De vlucht naar Dalaman of Bodrum duurt ongeveer 3 uur en 45 minuten. Bij aankomst op het vliegveld word je opgewacht door de host(ess) of plaatselijke vertegenwoordiging van Jiba.
Vertrekdagen
Je kunt met Transavia vertrekken op dinsdag, woensdag en zaterdag naar Dalaman en op woensdag en zaterdag naar Bodrum. Met Onur Air kun je vertrekken op dinsdag, woensdag en zaterdag naar Dalaman en Bodrum.
Vertrek vanaf regionale luchthavens
Op woensdag kun je ook vertrekken vanaf Groningen. Op dinsdag, woensdag en zaterdag kun je vertrekken vanaf Eindhoven. Op dinsdag en zaterdag kun je vertrekken vanaf Rotterdam. Vanaf de regionale luchthavens vlieg je met Transavia naar Dalaman. Het vertrek vanaf de regionale luchthavens is alleen mogelijk indien je verblijft in Marmaris. Houd er rekening mee dat je met vertrek en/of aankomst op regionale luchthavens mogelijk op de heen -en/of terugvlucht een tussenlanding hebt.
De transfer
De transfer is inclusief indien je ook de accommodatie bij Jiba geboekt hebt. De transfer naar Marmaris duurt ongeveer 105 minuten, vanaf Bodrum komt daar nog ongeveer 50 minuten bij. De transfer naar Dalyan duurt ongeveer 40 minuten.
Vluchtschema
In het geval dat wij van de luchtvaartmaatschappij vernemen dat een vlucht naar alle waarschijnlijkheid niet meer zal wijzigen, tonen wij de vluchttijden op de site tijdens het maken van een boeking. In veel gevallen krijg je tijdens het boeken de keuze uit verschillende vluchttijden of tussen een vlucht met tijden en een vlucht zonder tijden. Indien de vertrektijden niet getoond worden zijn deze bij ons nog niet bekend. Zowel de luchtvaartmaatschappij als Jiba zullen er alles aan doen om gepubliceerde tijden niet meer te wijzigen, echter we kunnen die nooit 100% garanderen. Alle gepubliceerde vluchttijden zijn dan ook te allen tijde onder voorbehoud.
E-tickets
Jiba verzendt uiterlijk één week voor vertrek de tickets. Let op: op de tickets dienen de 1e voornaam en de achternaam gespeld te zijn zoals in het paspoort of op de ID-kaart. Indien namen onjuist geschreven zijn, kun je geweigerd worden voor een vlucht.
Voor meer exacte informatie over de vliegreis, zoals bagage en internet check-in per luchtvaartmaatschappij, verwijzen wij je naar reisinformatie -de vliegreis op deze site.
Weer Zuid-Egeïsche Kust komende 14 dagen
Weersverwachting Zuid-Egeïsche Kust deze week
| di 22-5 |
wo 23-5 |
do 24-5 |
vr 25-5 |
za 26-5 |
zo 27-5 |
ma 28-5 |
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Max | 23 | 24 | 25 | 24 | 22 | 24 | 24 |
| Min | 12 | 15 | 14 | 14 | 14 | 14 | 15 |
| Wind richting | NO | NW | NW | NW | NW | NW | NW |
| Kracht | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Zonkans | 65% | 60% | 70% | 70% | 65% | 65% | 75% |
| Neerslagkans | 37% | 37% | 27% | 20% | 30% | 30% | 37% |
Weersverwachting Zuid-Egeïsche Kust volgende week
| di 29-5 |
wo 30-5 |
do 31-5 |
vr 1-6 |
za 2-6 |
zo 3-6 |
ma 4-6 |
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Max | 25 | 25 | 25 | 26 | 25 | 23 | 24 |
| Min | 15 | 15 | 15 | 16 | 15 | 15 | 14 |
| Wind richting | NW | NW | NW | NW | NW | NW | NW |
| Kracht | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Zonkans | 70% | 70% | 65% | 65% | 65% | 70% | 65% |
| Neerslagkans | 35% | 40% | 32% | 35% | 32% | 35% | 27% |
Klimaat Zuid-Egeïsche Kust
Vergelijk all bestemmingen in Zuid-Egeïsche Kust
Bestemmingen
Maak hieronder een keuze uit de vakantie bestemmingen in Zuid-Egeïsche Kust. Je kunt ook het overzicht van alle vakantie verblijven in Zuid-Egeïsche Kust zien door naar het volgende tabje 'Zoek en boek' te gaan.
| Bestemming | Reistijd: vlucht + transfer | Vertrekdagen | Temperatuur | Aantal accommodaties | Prijs | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Zuid-Egeïsche Kust | ||||||
| Dalyan |
|
di , wo , za | 29°C | 24°C | 3 accommodaties | v.a. €328 p.p. |
| Marmaris |
|
di , wo , za | 34°C | 4 accommodaties | v.a. €250 p.p. | |
Zoek en boek jouw vakantie in Zuid-Egeïsche Kust
Zoek en boek
Wij hebben de volgende vliegvakantie reizen voor je gevonden.
Maak een keuze uit ons gevarieerd aanbod aan vakantie accommodaties zoals hotels, appartementen, vakantie huizen en villa's.
- Jouw zoekfilter:
- Land:
- Turkije
- Streek:
- Zuid-egeïsche kust
-
Hotel Ocaktan -3 sterren
vanaf €320,-- 8 dgn - di 25 sep
- 2-persoonskamer
- Logies en ontbijt
-
Appartementen Banu -3 sterren
vanaf €250,-- 8 dgn - di 29 mei
- 2-kamerappartement
- Logies
-
Appartementen Avos -3 sterren
vanaf €290,-- 8 dgn - di 29 mei
- 2-kamerappartement
- Logies
-
Hotel Halici 1 -3 sterren
vanaf €350,-- 8 dgn - di 2 okt
- 2-persoonskamer voordeeltarief
- Halfpension
-
Hotel Junior Ozalp -3 sterren
vanaf €328,-- 8 dgn - di 29 mei
- 2-persoonskamer algemeen
- Logies en ontbijt
- Klimaat juli
- 29°C
- 24°C
- Gem. reistijd
- 3:45 (Dalaman)
- 0:40
-
Hotel Keskin -35 sterren
vanaf €366,-- 8 dgn - di 29 mei
- 2-persoonskamer
- Halfpension
-
Hotel Tezcan -35 sterren
vanaf €356,-- 8 dgn - di 23 okt
- 2-persoonskamer type A (Road Side)
- Logies en ontbijt
- Klimaat juli
- 29°C
- 24°C
- Gem. reistijd
- 3:45 (Dalaman)
- 0:40
Maand
- Alle maanden
- Mei 2012
- Juni 2012
- Juli 2012
- Augustus 2012
- September 2012
- Oktober 2012
Stad
- Alle bestemmingen
- Dalyan (3)
- Marmaris (4)
Reisduur
- Alle reisduren
- 8 - 10 - 11 dagen
- 12 - 29 dagen
Prijsklasse
- Alle prijsklasses
- Tot 250 euro
- Tot 500 euro
- Tot 750 euro
- Tot 1000 euro
- Meer dan 1000 euro
Accommodatietype
- Alle accommodatie types
- Aparthotel (1)
- Appartement (1)
- Hotel (5)
Verzorgingstype
- Alle verzorgingen
- Halfpension (2)
- Logies (2)
- Logies en ontbijt (3)
Klantbeoordelingen
- Alle beoordelingen
- 6 en hoger (5)
- 7 en hoger (5)
- 8 en hoger (4)






