Magnifique!
Val Thorens is één van de bekendste skidorpen ter wereld en geliefd bij iedereen. Jong, oud, gezin, stelletje, single of student, Val Thorens heeft voor iedereen voldoende in huis voor een topvakantie! Komt u voor het nachtleven, dan verblijft u het beste in het centrum. Zoekt u een iets rustiger onderkomen dan is Résidence Les Balcons de Val Thorens of een andere résidence in het hoger gelegen deel van Val Thorens een prima alternatief. Waar u ook verblijft, u hoeft nooit ver naar de piste te lopen en een terrasje waar u lekker van het zonnetje kan genieten is ook altijd in de buurt.
Elk jaar weer wordt het seizoen groots afgesloten met de welbekende ‘Dutch week’. Zeker een aanrader voor wintersporters die maar geen afscheid kunnen nemen van de poedersneeuw van Val Thorens!
Val Thorens behoort tot de elite onder de skigebieden. U vindt dit wintersportdorp op een hoogte van maar liefst 2300 meter. Val Thorens is onderdeel van Les Trois Vallées, een prachtig aaneengesloten gebied met meer dan 600 kilometer aan pistes, waar zelfs tot in mei geskied kan worden!
Het hoogtepunt van Val Thorens, zowel letterlijk als figuurlijk, is Cime de Caron (3195 meter hoogte). Deze top is beroemd om het uitzicht en de fantastische afdalingen op de geprepareerde pistes van Val Thorens.
De supersnelle liften van Les Trois Vallées zorgen ervoor dat u binnen korte tijd boven op één van de toppen staat, zonder lange wachtrijen te doorstaan. Les Trois Vallées in één woord: Grandioos!
Val Thorens biedt naast wintersportplezier ook legio andere sportieve mogelijkheden. Verbaas u over de tobogganrun van maar liefst 6 kilometer lang waar u wel 45 minuten over doet om naar beneden te suizen. U kunt ook niet om het sportcentrum heen, dat midden in het centrum ligt. Het is zeven dagen per week tot tien uur 's avonds geopend en biedt squash- en tennisbanen, indoorvoetbal, twee zwembaden, jacuzzi's, sauna's, massages en heerlijke schoonheidsbehandelingen, voor de kleintjes trampolines en ballenbakken en nog veel, veel meer!
Heeft u genoeg aan meer dan 40 bars en discotheken? Après-ski is de tweede naam van Val Thorens, het feest begint al vroeg op de pistes en in het dorp en gaat ook tot vroeg in de ochtend door. Het gezellige centrum van Val Thorens is dé ontmoetingsplaats voor alle après-ski liefhebbers. Wat dacht u van een heerlijk diner in één van de vele restaurants in en om het centrum? Daarna is het tijd voor een drankje in bijvoorbeeld het feestcafé Le Monde en na middernacht dansen we door in de Malaysia-bar. Heeft u er al zin in? Jiba is ook deze winter in ieder geval weer terug te vinden in Val Thorens!
Praktische informatie Val Thorens
Hieronder vindt u meer praktische info over:
Skiën en lessen
• 5 verschillende skischolen. Ecole du Ski Français is de grootste met 7 filialen in Val Thorens. U dient er rekening mee te houden dat lessen ter plaatse duurder zijn dan de lessen die u bij ons bij uw arrangement kunt boeken
• groene en blauwe pistes 40%, rode pistes 50%, zwarte pistes 10%
• 30 aansluitende liften in Val Thorens
• 200 aansluitende liften in het Trois Valléesgebied
• professioneel snowboardpark met o.a. een halfpipe (naast lift ‘Les Deux Lacs’)
• circa 5 kilometer loipen voor langlaufers
Après-ski en uitgaan
• circa 10 bars, waaronder onze eigen bar ‘Le Monde’. Deze bevindt zich midden in het centrum, naast onze chalets ‘Les Trolles’
• na 01.00 uur kunt u dan doorfeesten in bijvoorbeeld de ‘Malaysia-bar’. De Malaysia ligt aan de andere kant van het dorp.
• bioscoop
• circa 40 eetgelegenheden voornamelijk in en om het centrum
Recreatie
Groot sportcentrum in het hart van het centrum van Val Thorens met daarin:
• sauna met 3 cabines, 2 whirlpools, stoombad, zonnebank en rustruimte
• 3 tennisbanen, ca. € 16,- p.u.
• tennisbanen ook te gebruiken voor voetbal, volleybal of basketbal
• 2 squashbanen
• openbaar binnenzwembad
• verder zijn er tafeltennistafels, badmintonbanen, trampolines, klimwand enz.
Vervoer
• bij aankomst en vertrek mag u uw auto bij de accommodatie plaatsen
• na aankomst dient u uw auto te plaatsen in 1 van de 3 overdekte parkeergarages (circa. € 65,- p.w.) of op het grote parkeerterrein aan de rand van het dorp (circa. € 55,- p.w.). NB: u krijgt korting wanneer u uiterlijk 1 maand van te voren een parkeerplaats reserveert! Dit kan op www.valthoparc.fr
• skibus (gratis) rijdt de hele dag door het dorp Val Thorens heen
• lijnbus naar Moûtiers en Les Menuires rijdt een aantal maal per dag
Financiën
• 4 banken in en om het centrum
openingstijden: ma t/m do: 09.00 - 12.00 en 14.00 - 17.30 uur. Vr: 08.30 - 12.00 en 14.00 - 16.00. In het weekend is de bank gesloten.
• 4 geldautomaten verspreid over het centrum, voor Europas, Giropas, Euro/Mastercard en Visa
• het postkantoor bevindt zich in hetzelfde gebouw als de VVV, in het winkelcentrum van Val Thorens. Openingstijden: ma t/m vr: 08.30 - 12.00 en 14.30 - 18.00 uur. Hier zijn internetmogelijkheden.
• verspreid over het dorp vindt u openbare telefoons
VVV-kantoor
• VVV
Maison de Val Thorens
73440 Val Thorens
tel.: +33 479 000808
• openingstijden ma t/m vr: 08.30 - 19.00 uur en op zaterdag van 08.30 - 14.00 uur
Iedere zaterdag is de receptie geopend tot één uur's nachts voor laatkomers
• info: www.valthorens.com of per email: valtho@valthorens.com
Belangrijke telefoonnummers:
• Politie / Gendarmerie +33 479 000182
Het hoofdkantoor van de politie bevindt zich op Place de Arolles
• Toeristenpolitie / Police municipal: +33 479 000850
• Brandweer / Pompiers: +33 479 000037
Medische info
2 artsenpraktijken:
• Centre Médical
Place de Caron
73440 Val Thorens
tel.: +33 479 000037
• Centre Médical
Rue du Soleil
73440 Val Thorens
tel.: +33 479 007439
1 Apotheek:
• Pharmacie des Trois Vallées
Galerie de Péclet
73440 Val Thorens
tel.: +33 479 000272
Dagelijks geopend van 10.00 - 12.00 en van 16.00 - 18.00
• dichtstbijzijnde ziekenhuis is in Moûtiers (ca. 36 km)
tel.: 22410-80000. De eerste hulp is 24 uur per dag bereikbaar en heeft een klein praktijk in het cenrtum van het dorp.
Kinderen
Wij bieden helaas geen skilessen voor kinderen aan. Voor kinderlessen kunt u het beste even contact opnemen met Ecole du Ski Français via tel.: +33 479 000286
• skilessen voor kinderen v.a. 4 jaar
• snowboardlessen voor kinderen v.a. 6 jaar
• 2 kinderoefenweiden, waarvan 1 met een trekbaantje
• 3 skicrèches, waarvan er 2 van de Ecole du Ski Français zijn. 1,5 tot 2 uur skiles voor peuters v.a. 3 jaar tussen 08.45 uur en 17.00 uur (Nederlands-, Frans-, Duits–of Engelstalig)
• 2 crèches voor kinderen v.a. 18 maanden t/m 3 jaar, ook bij de Ecole du Ski Français
• in het sportcentrum zijn activiteiten voor kinderen zoals de ballenbak, trampolines en 2 speelruimten
• binnenzwembad met apart kinderbad
Skigebied
In Val Thorens kunt u een skipas boeken voor het skigebied(en):
- Val Thorens skipas (150 km piste)
- Trois Vallees skipas (606 km piste)
Info skigebied voor Val Thorens skipas
(Standaard inbegrepen bij een boeking naar Val Thorens)
Als het om skiën en snowboarden gaat, hoort Val Thorens absoluut bij de top! Val Thorens maakt met zijn 140 kilometer pistes deel uit van Les Trois Vallées. Een mogelijkheid is om voor het hele gebied Les Trois Vallées een pas bij te kopen - nodig is dat niet, want de pistes waar dit arrangement toegang toe verschaft, mogen er zijn. Met supermoderne liften wordt u door heel het gebied vervoert. Een sneeuwsafari is een uitdaging, maar voor elk niveau geldt dat skiën en snowboarden hier fantastisch is. Val Thorens is een autovrij dorp, dus u kunt vrijwel altijd tot aan uw appartement skiën.
| Hoogte |
2300 meter |
| Laagste punt |
1300 meter |
| Hoogste punt |
3230 meter |
| Blauw |
52 km |
| Rood |
60 km |
| Zwart |
28 km |
| Totaal |
150 km |
| Sleepliften |
15 |
| Stoeltjesliften |
4 |
| Cabineliften |
1 |
| Totaal |
20 |
| Snowboardpark |
Nee |
| Langlaufloipe |
5 km |
| Gletsjer aanwezig |
Ja (Val Thorens gletsjer) |
|
|
Info skigebied voor Les Trois Vallées
(Standaard inbegrepen bij een boeking naar Val Thorens)
Kiest u voor de uitbreiding naar het 3-Vallées-gebied dan krijgt u toegang tot een waar ski-universum met 600 kilometer pistes met 170 liften en 1230 sneeuwkanonnen. Het skigebied is geschikt voor elk niveau, de beginners vinden in de Vallée de Belleville vooral de gemakkelijke pistes rond Reberty heel prettig. De vergevorderde skiers zijn veel te vinden op de zwarte pistes vanaf de 3195 meter hoge Cime de Caron. Deze pistes komen uit in Val Thorens waar tot de maand mei nog gegarandeerd sneeuw valt!
| Laagste punt |
1300 meter
|
| Hoogste punt |
3230 meter
|
| Blauw |
317 km
|
| Rood |
215 km
|
| Zwart |
74 km
|
| Totaal |
606 km
|
| Sleepliften |
71
|
| Stoeltjesliften |
70
|
| Cabineliften |
40
|
| Totaal |
181
|
| Snowboardpark |
Nee
|
| Langlaufloipe |
118 km
|
| Gletsjer aanwezig |
Nee
|