Vakantie Olhos d' Agua
Informatie en activiteiten
Wie een rustiger alternatief voor het centraal gelegen Albufeira zoekt, is helemaal op zijn plek in Olhos d'Agua. Dit charmante vissersdorpje ligt bijna aan de populaire badplaats vast, maar is verder in niets te vergelijken met Albufeira. Olhos d'Agua heeft een kleine dorpskern met een aantal winkeltjes en is een ideale plek wanneer je vooral de rust wilt opzoeken tijdens je vakantie.
Leuk aan Olhos d'Agua is het kleine, maar zeer populaire strandje. Via een bochtige weg kom je bij een pleintje en het strand, waar je een aantal sfeervolle restaurants vindt. Vanwege de doodlopende weg er naartoe, heb je hier geen last vast van drukte of lawaai, maar hoor je niets anders dan ruisende golven en kraaiende zeemeeuwen. Het geluid van de zomer!
Het kleine strand is omgeven door grillige, roodgele zandsteenrotsen en geeft het, ondanks de drukte in het hoogseizoen, altijd een intiem gevoel. Ga ook eens bij eb het strand op. Met een beetje geluk zie je op een deel van het strand de zoetwaterbronnen waar Olhos d'Agua haar naam aan te danken heeft. Bijzonder!
Praktische informatie
Vervoer
Je kunt gebruikmaken van het lokale busvervoer maar om helemaal onafhankelijk te zijn raden wij je aan een auto of scooter te huren. Portugal leent zich zeer goed om op eigen gelegenheid te verkennen. Direct bij het boeken van je reis kunt je er voor kiezen om autohuur bij te boeken maar ook ter plaatse kun je altijd nog bij de Jiba reisleid(st)er terecht om voor een week of een aantal dagen een auto te huren.
Het verkeer houdt rechts aan. Tenzij anders aangegeven heeft rechts voorrang bij kruisingen. Het dragen van een veiligheidsgordel is verplicht. Het maximum alcoholgehalte is 0,5 gr/l. De maximum snelheid is 50 km/u binnen de bebouwde kom, behoudens andersduidende signalering. Op autowegen en snelwegen is de maximum snelheid 90 km/u en 120 km/u. Benzinepompen zijn open van 8.00 uur tot 24.00 uur, behalve enkele die 24 uur per dag open zijn.
Tijdsverschil
1 uur vroeger
Taal
Portugees
Valuta
Euro
Geldigheid paspoort
Je paspoort dient geldig te zijn tot en met de dag van terugkomst in Nederland. Je hebt geen visum nodig.
Vaccinaties
Voor reizen naar Portugal zijn geen verplichte vaccinaties en worden voor standaardreizen geen vaccinaties aangeraden.
Strand Olhos d' Agua
De gouden stranden van Olhos d'Agua zijn omringd door rood/gele zandsteenrotsen met bovenop begroeiing. Het bestaat uit een centraal deel met daarnaast enkele kleine baaitjes. Achter het strand bevinden zich diverse bars en restaurants, allen met terras.
Autohuur
Via het lokaal agentschap in de Algarve bieden wij je de mogelijkheid om vanuit Nederland een huurauto te reserveren. Dit is mogelijk voor je gehele reisduur of alleen een paar dagen tijdens je verblijf. Tijdens het boeken van je reis krijg je de keuze om de auto bij aankomst op de luchthaven af te halen of bij de accommodatie af te laten leveren.
Indien je een auto bijboekt voor de volledige duur van je reis en hem ophaalt bij de luchthaven of wanneer je een accommodatie boekt waarbij de huurauto inclusief is, dan komt de transfer te vervallen. De auto staat dan voor je klaar op het vliegveld en van hieruit kun je meteen naar je accommodatie rijden. Op de dag van vertrek lever je de auto vervolgens ook weer in op de luchthaven. Indien je er voor kiest om de auto direct bij de accommodatie te laten bezorgen, dan wordt deze daar na afloop van de huurperiode ook weer opgehaald.
Wanneer je een accommodatie boekt waarbij de huurauto inclusief is, is 1 auto van het kleinste type uit onderstaande tabel inbegrepen. Houd er rekening mee dat de bagageruimte in dit type beperkt is. Het is mogelijk de huurauto tegen een meerprijs te upgraden naar een groter type auto. Ook is het mogelijk een tweede huurauto bij te reserven, bijvoorbeeld wanneer je met een gezelschap reist dat te groot is voor 1 auto. Voor de kosten en het bijboeken van een tweede huurauto kun je telefonisch contact met ons opnemen.
Huurprijzen (per dag) gelden altijd voor 24 uur. Mocht jeu een auto voor bijvoorbeeld een week boeken houdt er dan rekening mee dat je de auto 7x24 uur huurt. Mocht je vakantie langer dan 7x24 uur duren omdat de vlucht op een ander of later tijdstip vertrekt dan het tijdstip waarop je aangekomen bent (bijvoorbeeld bij een 8 daagse vakantie), dan zal de verhuurmaatschappij, wanneer je dit wenst, de auto langer aan je doorverhuren. Bij een eventuele verlenging van de huurperiode worden lokale prijzen berekend.
Houd er rekening mee dat voor het huren van een auto meestal een afdruk van een geldige creditcard vereist is als borg. Hieronder vind je de prijstabel met algemene voorwaarden voor het huren van een auto. Lees deze goed door zodat je precies weet wat wel of niet inclusief is en je ter plaatse niet voor verassingen kunt komen te staan.
| Categorie: | A (Fiat Panda*) | C (Opel Corsa/Renault Clio*) | G (Peugeot Station/Seat Station*) | |||
| Periode: | 01.04 - 30.06 | 01.07 - 31.08 | 01.04 - 30.06 | 01.07 - 31.08 | 01.04 - 30.06 | |
| 01.09 - 31.10 | 01.09 - 31.10 | 01.09 - 31.10 | ||||
| 3 dagen | 112 | 136 | 124 | 148 | 199 | |
| 4 dagen | 137 | 169 | 153 | 185 | 253 | |
| 5 dagen | 162 | 202 | 182 | 222 | 307 | |
| 6 dagen | 187 | 235 | 211 | 259 | 361 | |
| 7 dagen | 205 | 253 | 229 | 277 | 379 | |
| 8 dagen | 227 | 282 | 254 | 309 | 426 | |
| 9 dagen | 248 | 310 | 279 | 341 | 472 | |
| 10 dagen | 270 | 338 | 304 | 372 | 518 | |
| 11 dagen | 291 | 367 | 329 | 404 | 564 | |
| 12 dagen | 313 | 395 | 354 | 436 | 611 | |
| 13 dagen | 334 | 423 | 379 | 468 | 657 | |
| 14 dagen | 355 | 451 | 403 | 499 | 703 |
| * Bovengenoemde autotypes zijn indicatief, de daadwerkelijke huurauto kan afwijken van merk en type maar is altijd gelijkwaardig. |
| Verhuurmaatschappij:Travel Tours (Albufeira) |
| Algemeen: |
| * Eigen risico: Schade door eigen nalatigheid/vandalisme komt voor eigen rekening. Dit risico kunt u afkopen |
| met de aanvullende All-riskverzekering van 4,50 euro per dag |
| * Leeftijd: minimum leeftijd is 21 jaar voor alle categorieën. |
| * Rijbewijs: bestuurder dient minimaal 12 maanden in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs. |
| * Borgstelling bij afhalen huurauto: 900,00 - 1200,00 euro borg (ter plaatse contant of per creditcard te voldoen). |
| Deze borg vervalt indien je het eigen risico afkoopt dmv een aanvullende All-riskverzekering tegen 4,50 euro per dag. |
| Let op: creditcards zonder reliëfcijfers- en letters worden niet geaccepteerd. |
| Inclusief: |
| * Ongelimiteerd aantal kilometers |
| * CDW All-riskverzekering (Exclusief vandalisme/nalatigheid, zie aanvullende verzekering hieronder.) |
| * WA verzekering |
| * TP Diefstalverzekering |
| * Lokale belastingen en wegenbelasting |
| * Extra bestuurder |
| * Airconditioning |
| Exclusief: |
| * PAI verzekering (inzittenden/ongevallen): toeslag 5,00 euro per dag. |
| * Aanvulling All-riskverzekering (100% dekking bij vandalisme): toeslag 4,50 euro per dag. |
| * Baby/kinderzitje: op aanvraag, toeslag 6,00 euro per dag (maximaal 84,00 euro per huurperiode). |
| * Imperial: op aanvraag, toeslag 7,00 euro per dag (maximaal 98,00 euro per huurperiode). |
| * Toeslag ophalen/inleveren op de luchthaven buiten kantooruren (24:00-06:00 uur): toeslag 18 euro. |
| Belangrijk: |
| Informeer altijd bij uw (reis-)verzekeraar of u goed bent verzekerd voor ongevallen en inzittenden in het buitenland. |
| Zo niet, dan raden wij je aan om hiervoor alsnog een aanvullende verzekering af te sluiten. Dit kan vaak ook nog ter plaatse bij het verhuurbedrijf. |
| Ter plaatse noemt men dit meestal de "PAI-insurance" (Personal Accident Insurance). De extra toeslag en dekking verschilt per land en verhuurbedrijf. |
| *Extra toeslagen betaal je ter plaatse aan verhuurmaatschappij. De toeslagen zijn altijd onder voorbehoud en exclusief eventuele lokale belastingen. |
Activiteiten
| Excursie | Prijs * |
|---|---|
| Jeepsafari Algarve | € €46,- |
| Beste van het Westen | € 46 |
| Lissabon Cultureel | € 52 |
| Sevilla Cultureel | € 52 |
| Grottentocht | € 35 |
| Onbekende Algarve | € 42 |
| Zoomarine | € 27 |
| Waterparken | € 25 |
| Catamaran Mara | € 40 |
Jeepsafari Algarve
| Duur: | ochtend en middag |
| Groepsgrootte: | >20, max. 8 personen per jeep |
| Vervoer: | Jeep |
| Inbegrepen: | Jeep, lunch en proeverij |
Beste van het Westen
| Duur: | ochtend en middag |
| Groepsgrootte: | >20 |
| Vervoer: | Bus |
| Inbegrepen: | Busvervoer, lunch en entreegelden optioneel |
Lissabon Cultureel
| Duur: | ochtend en middag |
| Groepsgrootte: | >20 |
| Vervoer: | Bus |
| Inbegrepen: | Busvervoer, entreeprijzen optioneel |
Sevilla Cultureel
| Duur: | ochtend en middag |
| Groepsgrootte: | >20 |
| Vervoer: | Bus |
| Inbegrepen: | Busvervoer, entreeprijzen optioneel |
Grottentocht
| Duur: | ochtend of middag of namiddag ( ±2uur) |
| Groepsgrootte: | max. 13 personen |
| Vervoer: | boot, optioneel transfer minibus |
| Inbegrepen: | boottocht |
Onbekende Algarve
| Duur: | ochtend en middag |
| Groepsgrootte: | >20 |
| Vervoer: | Bus |
| Inbegrepen: | Busvervoer, entreeprijzen optioneel |
Zoomarine
| Duur: | ochtend en middag |
| Groepsgrootte: | >20 |
| Vervoer: | optioneel zoomarine bus |
| Inbegrepen: | entree |
Waterparken
| Duur: | ochtend en middag |
| Groepsgrootte: | >20 |
| Vervoer: | optioneel waterparkbus |
| Inbegrepen: | entree |
Catamaran Mara
| Duur: | ochtend, of ochtend en middag |
| Groepsgrootte: | >20 |
| Vervoer: | catamaran, transfer minibus optioneel |
| Inbegrepen: | >boottocht, barbecue en drankjes (hele dag) |
Weer Olhos d' Agua komende 14 dagen
Weersverwachting Olhos d' Agua deze week
| ma 21-5 |
di 22-5 |
wo 23-5 |
do 24-5 |
vr 25-5 |
za 26-5 |
zo 27-5 |
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Max | 20 | 23 | 26 | 24 | 23 | 22 | 22 |
| Min | 10 | 8 | 10 | 11 | 10 | 9 | 10 |
| Wind richting | NW | W | ZW | ZW | W | W | W |
| Kracht | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 |
| Zonkans | 60% | 72% | 70% | 52% | 65% | 65% | 60% |
| Neerslagkans | 32% | 30% | 22% | 27% | 17% | 20% | 22% |
Weersverwachting Olhos d' Agua volgende week
| ma 28-5 |
di 29-5 |
wo 30-5 |
do 31-5 |
vr 1-6 |
za 2-6 |
zo 3-6 |
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Max | 24 | 23 | 23 | 22 | 20 | 20 | 20 |
| Min | 10 | 12 | 11 | 11 | 10 | 9 | 8 |
| Wind richting | NW | W | ZW | W | W | W | W |
| Kracht | 3 | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 |
| Zonkans | 60% | 57% | 60% | 52% | 55% | 50% | 60% |
| Neerslagkans | 20% | 22% | 25% | 30% | 30% | 32% | 32% |
Klimaat Olhos d' Agua
Zoek en boek jouw vakantie in Olhos d' Agua
Zoek en boek
Wij hebben de volgende vliegvakantie reizen voor je gevonden.
Maak een keuze uit ons gevarieerd aanbod aan vakantie accommodaties zoals hotels, appartementen, vakantie huizen en villa's.
- Jouw zoekfilter:
- Land:
- Portugal
- Streek:
- Algarve
- Stad:
- Olhos d' agua
-
Appartementen Cabrita -35 sterren
vanaf €320,-- 8 dgn - ma 1 okt
- 2-kamerappartement
- Logies
- Klimaat juli
- 29°C
- Gem. reistijd
- 3:00 (Faro)
- 1:00
Maand
- Alle maanden
- Mei 2012
- Juni 2012
- Juli 2012
- Augustus 2012
- September 2012
- Oktober 2012
Reisduur
- Alle reisduren
- 8 - 10 - 11 dagen
- 12 - 29 dagen
Prijsklasse
- Alle prijsklasses
- Tot 500 euro
- Tot 750 euro
- Tot 1000 euro
- Meer dan 1000 euro
